Колоректальний рак

Снимок экрана 2015-03-09 в 13.15.48Колоректальний рак є найбільш поширеною формою раку шлунково-кишкового тракту. Трохи частіше цей вид раку зустрічається серед чоловіків, ніж жінок. Особливо рак прямої кишки. Захворюваність на колоректальний рак особливо висока в розвинених країнах. Тому рак включений в число хвороб цивілізації. Колоректальний рак, один з трьох найбільш поширених видів раку.

Рак часто виникає з доброякісних пухлин — аденоми або аденоматозних поліпів. У зв’язку з тим, що клітини змінюють свою структуру, форму і функцію, процес призводить до раку. Пухлинні клітини відсіваються від пухлини і потрапляють в кровотік або в лімфатичну систему. Таким чином, пухлина поширюється в найвіддаленіші частини тіла і створює вторинні відкладення пухлини — метастази. Рак товстої та прямої кишки, як правило, дає метастази в легенях, печінці, мозку, нирках і сечовому міхурі.

Точна причина раку товстої та прямої кишки досі з’ясовується. Населення середнього віку є групою ризику. У віці 50 років відбувається зростання аденоматозних поліпів і майже кожен другий може бути потенційним онкохворим. Дослідження, яке було проведено в США, серед людей у ​​віці 50-75 років, які не мали будь-яких симптомів захворювання, виявило наявність хоча б одного поліпа, аденоми та/або карциноми в 37%.

EuropaColon

До факторів ризику відносять:

Морган Фріман «Переконайтесь в тому, що Ви дійсно здорові»

 

Торренс Ховард про те, кого забрав у нього рак товстої кишки

 

Ризикуєте Ви захворіти на рак товстої кишки?

 

Дайан Кітон про рак товстої кишки

 

Мінка Келлі про важливість своєчасного проведення колоноскопії